دی ۱۱، ۱۳۹۱

ربوده شدن پیکر برادر زندانی عقیدتی آقای حسین کاظمینی بروجردی

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» ظهر امروز پیکر زنده یاد آقای سید حسن کاظمینی بروجردی لحظاتی پس از فوت ایشان توسط مامورین وزارت اطلاعات ربوده  و به نقطه نامعلومی منتقل گردید.

اخبار رسیده از تهران، روز یکشنبه 10 دی ماه  حدود ساعت 12 ظهر آقای سید حسن کاظمینی بروجردی یک روز پس از ملاقات با برادرش آقای سید حسین کاظمینی بروجردی که اکنون حدود 7 سال است در اوین زندانی می باشد، در منزل شخصی خود سکته قلبی کرده و در سن 59 سالگی فوت کرد.
عوامل رژیم در تلاشی برای جلوگیری از اجتماع مردم و هواداران این زندانی عقیدتی، ساعتی بعد  به طور ناگهانی با ارسال آمبولانس به درب منزل ایشان، جنازه متوفی را با توسل به زور و بدون هماهنگی علی رغم ممانعت و مقاومت خانواده با خود به محلی نامعلوم برده و خانواده داغدار وی را غافلگیر نمودند. هم اکنون از محل نگهداری جنازه ایشان خبری در دست نیست وخانواده و بستگان ایشان  نگران این هستند که بدن متوفی به دلایل امنیتی در زمان و مکان نامشخص به خاک سپرده شود. همچنین به آقای سیدحسین کاظمینی بروجردی زندانی عقیدتی نیز تا این لحظه اجازه مرخصی برای حضور در مراسم خاکسپاری برادرشان داده نشده است.
 قابل ذکر است که آقای سید حسن کاظمینی بروجردی کارمند بیمارستان شهدای تجریش بوده که قبلا وی را  پیش از ازموعد بازنشسته کرده و حتی مزایا و حقوق ایشان را قطع کرده بودند و اجازه کار و ارتباط بادیگران را نداشت. مشخص نیست که عوامل رژیم چگونه از نوع بیماری ایشان و علت مرگ وی اطلاع داشته اند و فوت ایشان دقیقا یک روز پس از حضور در زندان اوین مشکوک و قابل پیگیری حقوقی است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، ربودن پیکر این متوفی  و انتقال آن به نقطه نامعلومی و عدم اجازه حضور به روحانی زندانی ، مبارز و آزدیخواه آقای سید حسین کاظمینی  بروجردی برای شرکت در مراسم برادرش محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستاردخالت برای پایان دادن به فشارها و اذیت وآزار علیه وی و خانواده اش می باشد.


درگذشت برادر آقای کاظمینی بروجردی /خبر تکمیلی


بر طبق اخرین اخبار رسیده از تهران ، پیکر آقای سید حسن کاظمینی بروجردی در سرد خانه می باشد، که در ساعت نه ونیم صبح امروز یازدهم دی ماه پیکر ایشان را به خانواده جهت دفن تحویل می دهند. برگزاری مراسم خاکسپاری مرحوم در بهشت زهرا قطعه نام آوران امروز برگزار می شود .
آنچه که غم این خانوداه داغدار را می افزاید عدم اجازه مرخصی حتی چند ساعت برای این دگراندیش ،سید حسین کاظمینی بروجردی در مراسم تدفین برادرش می باشد .شایان ذکر است که پیش از این نیز مادر ایشان که در اثر شکنجه های متوالی در زندان اوین در سال 1385 فوت کرده بود نیز حتی یک ساعت مرخصی برای وداع با مادرش و شرکت در مراسم خاکسپاری وی ، به ایشان داده نشد.هواداران آقای کاظمینی بروجردی ضمن عرض تسلیت به خانواده و وابستگان ایشان از مجامع بین المللی و حقوق بشر خواستار رسیدگی به تهدیدات و فشارهای امنیتی که از سوی نظام براین عزیزان وارد می شود،هستند .

 

هیچ نظری موجود نیست: