بهمن ۰۵، ۱۳۸۹

گزارش سالانه دیده بان حقوق بشر - 2011

"آیت الله کاظمینی بروجردی که خواستار جدایی دین از حکومت است، بیش از چهار سال، پس از حکم دادگاه ویژه روحانیت، بدون داشتن اتهام مشخصی در زندان نگهداری میشود."
سازمان دیده بان حقوق بشر در پی انتشار گزارش سال 2011 خود، به انتقاد شدید از وضعیت حقوق بشر در ایران پرداخت و این وضعیت را بحرانی خواند.
این گزارش، نیروهای امنیتی ایران را به گرفتن اعتراف از مخالفان و همچنین معترضان ضد دولتی بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته متهم نمود. در این گزارش آمده است: حکومت جهت اخذ این اعترافات به شکنجه و زور متوسل شده است که بر مبنای این اعترافات کاذب، قوه قضائیه ایران، این افراد را به حبس های طولانی مدت و حتی مرگ محکوم کرده است.
سازمان دیده بان حقوق بشر، ضمن محکوم نمودن اعدام های اخیر، وضعیت حقوق بشر در ایران را بسیار خطرناک خوانده است. این سازمان، همچنین معتقد است که حکومت ایران، وکلای مدافع حقوق بشر در ایران را مورد تهدید قرار داده و مانع از دفاع آنها از زندانیان عقیدتی- سیاسی شده است.
در این گزارش، حکومت ایران به خاطر اعمال تبعیض علیه اقلیت های مذهبی از جمله بهائی‌ها، مسیحی ها، دراویش، سنی‌ها و روحانیان معترض، مورد انتقاد قرار گرفته است.
این گزارش همچنین می افزاید: آیت الله کاظمینی بروجردی که خواستار جدایی دین از حکومت است، بیش از چهار سال، پس از حکم دادگاه ویژه روحانیت، بدون داشتن اتهام مشخصی در زندان نگهداری میشود.

هیچ نظری موجود نیست: