دی ۰۸، ۱۳۸۹

بازداشت سازمان یافته جمعی از مسیحیان فارسی زبان در تهران

خبرگزاری هرانا -  در روزهای مصادف با جشن های كریسمس تولد عیسی مسیح و سال نو میلادی ماموران امنیتی اطلاعات در اقدامی سازمان یافته اقدام به بازداشت جمعی از نوكیشان مسیحی ساكن تهران نمودند.
بنا به اطلاع ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران"هرانا" روز یكشنبه ۵ دی ماه ۱۳۸۹  همزمان با ایام شادی و سرور مسیحیان جهان كه در كلیساها بمناسبت سالروز میلاد عیسی مسیح به دعا و شكر گزاری می پردازند و در آخرین روزهای پایانی سال نو مسیحی، ماموران امنیتی در اقدامی هماهنگ و از پیش تعیین شده جمعی از نوكیشان مسیحی ساكن تهران را بطور جداگانه در منازل شان بازداشت نمودند
بر پایه گزارش"محبت نیوز" ماموران پس از ورود به منازل این افراد ضمن بازداشت آنان اقدام به بازرسی و تفتیش كامل خانه های آنان نموده اند كه در این راستا برخی از وسایل شخصی  از قبیل كامپیوترهای این افراد را نیز ضبط و با خود برده اند.
در خصوص تعداد بازداشت شدگان گزارش شده كه برخی از این افراد بهمراه اعضای خانواده خود بوده اند كه تاكنون تعداد بازداشت شدگان را تا ۱۰ نفر گزارش كرده اند.
همچنین برخی منابع خبری در تهران گزارش دادند كه ماموران امنیتی پس از بازداشت این شهروندان مسیحی اتهام این افراد را به خانواده های آنان ، تغییر دین (ارتداد) ، ترویج مسیحیت و ارتباط با سازمانهای مسیحی خارج از كشور اعلام نمودند.
گزارش گردیده افراد بازداشت شده پس از دستگیری به مكانهای نامعلومی انتقال داده شدند كه برخی از این افراد تا كنون توانستند در تماسی بسیار كوتاه از سلامت خود خانواده هایشان را با خبر سازند و ظاهرا قادر نبودند تا توضیح بیشتری در مورد وضعیت خود به خانواده هایشان بدهند.
برخی خبرها حكایت ار آن دارد كه ماموران امنیتی پس از شناسایی قبلی این افراد همچنان در صدد هستند تا افرادی را كه مرتبط با این بازداشت شدگان هستند را تحت تعقیب قرار دهند كه تاكنون موفق به بازداشت آنها نشده و یا این افراد در حال حاضر متواری هستند.
گفته می شود موج حملات جدید از سوی ماموران امنیتی در برخورد با نوكیشان مسیحی در داخل ایران و همزمانی آن با اعیاد كریسمس تولد عیسی مسیح كه از روزهای با شكوه  و روحانی برای مسیحیان جهان بویژه ایرانیان مسیحی می باشد آغاز گردیده است.

۱ نظر:

kamran گفت...

باسلام
این رژیم ثابت کرده است که با دیانت و خدای مهربان کاری ندارند وتنها حفظ نظام به هرقیمتی و به هرشکل ممکن برایشان با ارزش است.
کامران