آذر ۱۳، ۱۳۸۹

تبریک فرا رسیدن عید حنوکا و آغاز سال دینی یهود

عید حنوکا "جشن روشنایی" و آغاز سال دینی یهود را به تمام پیروان این دین بزرگ تبریک می گوییم؛ چرا که احترام و بزرگداشت جشنها و آئینهای ملی و مذهبی دیگر ملل را نشانه آزادگی و صلح جویی می دانیم . همواره بر این باور بوده و هستیم که سیاست یهودی ستیزی حکومت مذهبی ایران درتعارض و تناقض آشکار با آرمانهای بشردوستانه انبیاء بوده که حاصلی جز گسترش نفرت و دشمنی بین پیروان آئین های ابراهیمی را در پی نداشته است .
احترام به آئین های ملی مذهبی جزو آموزه های مسلم و بنیادین در تفکرات صلح جویانه آقای بروجردی ست . ایشان سال گذشته با وجود اسارت در سیاهچالهای رژیم ضد انسانی جمهوری اسلامی ایران، طی پیامی از درون زندان، ضمن تبریک فرا رسیدن عید حنوکا اشاره داشتند : 
"ما روشنایی را جشن می گیریم. خداوندگار بی همتا منبع انرژی های حیات بخش است و بشر در زندگی خود نیازمند تابش انواری می باشد که از سوی آفریدگار هستی می آید . هرآنچه که مانع طلوع آفتاب ایزدی می گردد ، موجب فساد و تباهی خواهد بود  .یکتا پرستی عامل وحدت اهالی کره زمین می شود . تمامی اقوام و ملل جهان بندگان پروردگار بزرگ می باشند که در پرستش پادشاه گیتی، اتحادی گسست ناپذیر دارند و در این همسویی، برادری و بخشندگی انسانها نمایان می شود . موضع من در قبال ادیان و مذاهب موجود در ممالک مختلف آن است که هر آئین و مکتبی که ما را به مبدا وجود می رساند حق است و کمال آدمی را تضمین می دهد. این روز عزیز و خاطره آمیز پشتوانه محکمی برای دینداری و خداجویی است که باید الگوی همه خداپرستان باشد ."
هواداران آقاي بروجردي با تکیه بر شعار این زندانی فرانگر مبنی بر اتحاد و صلح تحت لواي يكتاپرستي، فرارسیدن عید حنوکا "جشن روشنائی" را به تمامی یهودیان در سرتاسر جهان تبریک گفته ، با این اميد كه خورشيد حقيقت با گرما و تشعشعات ماورائيش ،تاريكي هاي ظلم و جهل را نابود كرده، جهاني سرشار ازعدالت صلح و برادري براي همه به ارمغان بياورد .
تشکل هواداران زندانی عقیدتی آقای سید حسین کاظمینی بروجردی

۴ نظر:

kamran گفت...

با سلام و درود فرآوان بر تمامی ادیان آسمانی
به امید بر فرارسیدن روزی که تمام ادیان بدون درنظر گرفتن تعصبات خود ساخته و عاری از دخالت سیاست در دیانت در کنار هم و باهم به یکتا پرستی مشغول باشند.من هم عید روشنایی را به تمال یهودیان جهان تبریک می گویم.
کامران

sasan گفت...

با سلام به تمامی انسان های صلح طلب
ناگفته پیداست که با یک مطالعه و نگاهی بر مبارزات آیت الله بروجری ، این انسان نوع دوست ، به این نتیجه می رسیم که برای برقراری صلح و هم زیستی مسالمت آمیز ،جهان به روشنگری ایشان و افرادی چون او نیاز دارد زیرا که برای این افراد مرز و محدودیتی برای خدا پرستی و بشردوستی وجود ندارد .با تبریک این روز بزرگ
سامان

yavar گفت...

من هم اين عيد روشنايي روشنايي را به تمام برادران يهود تبريك عرض مي نمايم و اميد رهايي از اين تاريكي و ظلمتي كه اين حكومت برسر همه ايرانيان رسانده را دارم .
هوادار ايت الله بروجردي

سهراب گفت...

فرا رسیدن عید حنوکا و آغاز سال دینی یهود را به جامعه یهودیان جهان تبریک عرض می کنم