آذر ۰۲، ۱۳۸۹

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد نسبت به تشدید اختناق و سرکوب در ایران، اظهار نگرانی کرد

خبرگزاری هرانا - رئیس کمیساریای عالی حقوق بشرسازمان ملل متحد با انتشار بیانیه ای نسبت به تشدید اختناق و سرکوب در ایران، اظهار نگرانی کرد .خانم ناوی پیلای درمورد فشارهای زیادی که به نسرین ستوده وکیل مدافع زندانی وارد می شود، صحبت کرده و توضیح داده است که من بویژه نگران پرونده نسرین ستوده هستم .
رئیس کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه ای نسبت به تشدید اختناق و سرکوب در ایران، بویژه علیه مدافعان حقوق بشر اظهار نگرانی کرد و به مقامات محوری اسلامی هشدار داد.
خانم ناوی پیلای، رئیس کمیساریا، تصریح کرد که فهرست طویلی ازمدافعان حقوق بشردرایران تهیه کرده است که تحت فشار و سرکوب قرار گرفته اند.
او تصریح می کند که این فشار برمدافعان حقوق بشردرماههای اخیر شدت یافته است.
خانم ناوی پیلای بویژه در مورد فشارهای زیادی که به نسرین ستوده وکیل مدافع زندانی وارد می شود، صحبت کرده و توضیح داده است که من بویژه نگران پرونده نسرین ستوده هستم . او می گوید هر چه وضعیت حقوق بشر در ایران خراب تر می شود، فشارهائی که به مدافعان حقوق بشر وبویژه خانم ستوده اعمال می شود، گسترش بیشتری می یابند.
خانم پیلای در این اعلامیه از مقامات مسئول ایران خواسته است که بطور اضطراری به پرونده خانم ستوده رسیدگی کنند و امکان آزادی او را تسهیل نمایند.
در این حال سخنگوی کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد، راپرت کولد ویل ، امروزدرگفتگو با خبرگزاری فرانسه، تاکید کرد که وضعیت مدافعان حقوق بشر در ایران روز به روز دشوارتر می شود.
او اضافه می کند که از حوادث پس از انتخابات سال گذشته ، که با سرکوب مدافعان حقوق بشر همراه بود، می توان اظهار اطمینان کرد که درماههای اخیر شدت سرکوب افزایش یافته است.

۳ نظر:

kamran گفت...

سلام
متعجب از این هستم که نه اوباما و نه این مقامات مدافع حقوق بشر هیچ نامی از آیت الله بروجردی نمی آورند?و چرا در دفاعیات خود تبعیض قائل می شوند? و شاید آقای جهانگیر صالحی شما و دوستانتان آن طور که باید اطلاع رسانی می کردید، نکرده اید?
واقعا پس از خواندن این خبر بسیار ناراحت شدم.
کامران

شهرام گفت...

سلام
من هم از دیدن این خبر بسیار ناراحت شدم.
با آرزوی موفقیت

ناشناس گفت...

با سلام
تا كنون هر كلام و حرفي و سخني كه از طرف مدافعين حقوق بشر و يا سازمانهاي مدافع حقوق بشر شده، فقط در حد يك حرف بوده و تا كنون يكي اش عملي نشده كه ما لمس كنيم. جهار سال است آيت الله بروجردي در زندان است كسي نتوانست وضعيت درماني او را حل كند .بماند هر بلايايي كه تا كنون بسرش اوردند ،فقط ابراز نكراني كردن سودي ندارد كاري بكنيد اين عزيزان را آزاد كنيد .متشكرم