آبان ۲۵، ۱۳۸۹

بیخبری مطلق از زندانی سیاسی، آیت الله بروجردی و 6 تن از هوادارانش

به گزارش خبرگزاری هرانا از روز شنبه 22 آبان ماه که آیت الله بروجردی به مکان نامعلومی انتقال داده شد، تاکنون هیچگونه اطلاعی از ایشان در دست نیست و تلاشهای خانواده برای کسب اطلاعاتی در مورد سلامتی ایشان یا برقراری تماس تلفنی با وی نتیجه بخش نبوده و مسئولین دادگاه ویژه روحانیت پاسخ شفافی برای رفع نگرانی این خانواده رنجدیده ارائه نداده اند.
بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری حقوق بشر ایران "هرانا" این روحانی دگر اندیش که صرفا بخاطر عقایدش پنجمین سال محکومیت بی وقفه را در بندهای انفرادی و عمومی زندانهای حکومت جمهوری اسلامی سپری می کند، (بدون حتی یک ساعت مرخصی) در اثر بدرفتاری ها و شرایط ناگوار زندان، دچار بیماریهای صعب العلاج و خطرناکی گردیده است.
گفتنی است خانم اکرم ولی دوست همسر آقای بروجردی، در اثر این حوادث و همچنین فشارهای اخیر وزارت اطلاعات، در روز پنجشنبه 20 آبان 89 برای چندمین بار دچار حمله قلبی گردیده و هم اکنون در بیمارستان بستری می باشد.
همچنین بعد از گذشت 8 روز از بازداشت 6 تن از هواداران آیت الله بروجردی میگذرد و در این مدت خانواده های این بازداشتیان موفق به دیدار و یا تماس تلفنی با این زندانیان نشده اند.
منابع غیر رسمی خبر از نگهداری و شکنجه این زندانیان در بند 209 زندان اوین داده اند.
انتقال و قطع تماس تلفنی آیت الله بروجردی به دنبال دستگیری طرفدارانش، این نگرانی را قوت می بخشد که انگیزه مقامات دادگاه ویژه روحانیت از دستگیری و شکنجه این افراد، تحت فشار گذاشتن آقای بروجردی و متعاقب آن سازش و تسلیم ایشان در مقابل خواسته های آنان می باشد.

۶ نظر:

محسن گفت...

سلام بر مبارزان
امروز ،روز عید قربان است .می خواهم از آقایان بپرسم آیا شما با این عملکردها ی غیر انسانی و تحت ستم قرادادن هموطنانم آیا عیدی برای امت باقی گذاشته اید?
محسن از تهران

frzadazad گفت...

مرگ بر خامنه ای
درود بر آزاد اندیشان
درود بر بروجردی

ناشناس گفت...

مرگ بر غاصبان حقوق مردم ایران

Iraj. Karaj گفت...

سلام بر آزادمردان
هرچند باوجود گرانی و ناامنی و رکود اقتصادی جایی برای شاد بودن و تبریک گویی عید قربان باقی نمانده اما چون تاریخ نشان داده حکومت ظلم ماندنی نیست ، امیدوار به شادی در عیدی مصادف با سقوط ظالمین هستیم.

ناشناس گفت...

حکومت فکر ميکند ميتواند با اين کارهاحقيقت را بپوشاند وبه اهداف شوم خود برسد ولي غافل از اينکه اين آرزو را به زودي و به دست همه مردم ايران به گور خواهد برد.
زنده باد آيت الله کاظميني بروجردي

ناشناس گفت...

جسم بي جان آيت الله کاظميني بروجردي آنهم در بند زندان براي اين حکومت خطر ناک است به همين خاطر کاري ميکنند که مردم از وضعيت ايشان بيخبر بمانند.