شهریور ۱۸، ۱۳۸۹

فشار حکومت بر آقای بروجردی برای انجام مصاحبه تلویزیونی

بنا به گزارش "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"، روز چهارشنبه 17 شهریور ماه، آقای بروجردی در پی اعتراض به فقدان امکانات اولیه انسانی و پایمال شدن حقوق زندانیان، برای چندمین بار مورد هتاکی و فحاشی مسئولین زندان اوین قرار گرفت.
آنها بارها به این دگر اندیش زندانی گفتند:
"چرا اخبار داخل زندان را به بیرون ارسال می کنی و حتی در اینجا دست از تبلیغ علیه جمهوری اسلامی بر نمی داری؟ به جای دشمنی با این نظام مظلوم، باید در یک برنامه تلویزیونی، امریکا را محکوم کنی تا ما نیز شرایط بستری شدن شما در بیمارستان را مهیا کنیم! و...."
آقای بروجردی در پاسخ، موارد ذیل را بازگو نمود:
"من سیاسی نیستم، صرفا خواستار جدائی دین از حکومت می باشم و به همین علت نیز سالهاست که تحت بازداشت و شکنجه قرار دارم. در ایران آخوندها و مسئولین نظام جنایت می کنند نه امریکا. شما قصد کشتن همه زندانیان عقیدتی سیاسی را دارید، اگر اطلاع رسانی نشود، همگی ما را خواهید کشت. عملکرد ضد انسانی نظام باعث واکنش جهانی شده است و ....."
آخرین گزارش ها حاکی است که این مشاجره لفظی باعث تشدید بیماری قلبی ایشان شده به گونه ای که لحظاتی را به حالت اغما بر روی زمین افتادند.
ناگفته نماند که اعمال چنین فشارهائی بر آقای بروجردی بی سابقه نبوده است. در کلیپ زیر گزارشی از گفتگوهای رد و بدل شده در سال 1387 برای وادار کردن ایشان به مصاحبه تلویزیونی، قابل دسترس است:


فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، مورد اذیت و آزار قرار دادن و ایجاد شرایط غیر انسانی برای این روحانی دگر اندیش را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی برای آزادی زندانیان عقیدتی و سیاسی در ایران است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران     
18 شهریور 1389 برابر با 9 سپتامبر 2010

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

۵ نظر:

ناشناس گفت...

سازمانهای مدافع حقوق بشر تا کی شاهد جنایت کشتار زندانیان آزاد اندیشی مانند آیت الله کاظمینی بروجردی بدست رژیم مستبد به رهبری خامنه ای جنایتکار باشیم،دست شما برای افشای حقایق وحمایت از همنوعانتان در داخل ایران بازتر است،فعالیت شما در خارج از کشور ستونهای حکومت دیکتاتوری را به لرزه می اندازد،چشم هر ایرانی به حمایت شما دوخته شده ،آزادی آیت الله بروجردی به حمایت شما بستگی دارد ،همت کنید.

ناشناس گفت...

سلام
ای دجال ملعون دیگر حنای تو در نظر ملت رنگی ندارد دام حیله گریت رادر جایی دیگر پهن کن بهتر است زمیته بستری شدن آقای برو جردی را فراهم کنی ودست از نقشه های شوم خودت برداری بدان که باهر ضربه ای که به این عزیز میزنی یاد ونامش بیشتر در دلهای عاشقانش حک میشود
زنده باد آیت الله بوجردی

ناشناس گفت...

آری این ضعف حکومت در برابر آیت الله کاظمینی بروجردی را نشان میدهد ولی حکومت بداند که انشاالله این آرزو را به گور خواهد برد.

ناشناس گفت...

خامنه ای بیچاره این چه معامله ایست که با زندانیانی مثل آیت الله کاظمینی بروجردی می کنی که در قبال بستری شدنشان شرط و شروط می گذاری این نشان دهنده اوج وحشیگری توست که آنها را از حق مسلمشان محروم کرده ای در ضمن وقتی میخواهی از وجه خوب زندانیانی مثل آیت الله بروجردی بر علیه دشمنانت استفاده کنی به این معناست که آیت الله بروجردی در جهان محبوبیب و مقبولیت دارد اما تو منفور تمام ملتها و دولتها شده ای. زنده باد بروجردی مقاوم.

golnaz گفت...

اگر آقای بروجردی قصد سازش با این رژیم را داشت خیلی وقت پیش این کار را میکرد . بی گمان تاکنون رژیم ایران این مهم را درک کرده است. به نظر من اگر فشار جوامع بین المللی نبود تاکنون ایشان را سر به نیست کرده بود.