مرداد ۰۹، ۱۳۸۹

دهم مرداد 1389، ورود آیت الله بروجردی به سن 53 سالگی

آیت الله بروجردی روحاني روشنفكر و مخالف دين سياسي، متولد دهم مرداد 1337، در حالی وارد پنجاه و سومین سال عمر خود می شود که نزدیک به 4 سال است در زندان به دور از خانواده و عزیزان، تحت انواع محرومیتها و شکنجه های روحی و جسمی قرار دارد.
این مبارز مردمی و فرانگر، از 19 سال پیش به علت فعالیتهای مستقل در برگزاری سخنرانی ها و نوشتن مقالات متعدد در اعتراض به تحریف هائی که از سوی روحانیون دولتی وارد دین شده بود، تحت پیگرد وزارت اطلاعات و دادگاه ویژه روحانیت قرار داشت.
در سالهای 1374 و 1379 به طورغیر قانونی بازداشت و تحت شكنجه های طاقت فرسا قرار گرفت، ولي متاسفانه اخبار مربوطه به علت بایکوت رسانه ای حاکم بر ايران، بازتاب خبری پیدا نکرد.
در سال 1385 نیز به جرم اعتراض آشکار به بی عدالتی ها، تبعیض ها و سوء استفاده از دین برای مشروعیت دادن به حکومت استبدادی ولایت فقیه، بار دیگر بازداشت گردید و با وجود اینکه حمایت عادلانه و شایسته ای از وی از سوی سازمان ملل، مجامع خبری، سازمان های مدافع حقوق بشر و فعالان سیاسی به عمل نیامد، ولی از آن زمان تا کنون به هر شیوه ممکن به افشاگری علیه مستبدین دینی در نقض آشكار حقوق بشر در ايران و به ويژه در زندان ها شجاعانه تلاش نمود.
در این راه صعب العبور، والدینش به قتل رسیدند، خانواده اش فروپاشید و اموالش مصادره گرديد و سلامتی و جوانیش برای پيگيري مطالبات به حق مردم تحت ستم ایران فنا گردید.

هیچ نظری موجود نیست: