مرداد ۲۹، ۱۳۸۸

***
مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران
عصر روز چهارشنبه ‌28 مرداد 1388، آقاي بروجردي پس از گذراندن حدود 9 ماه از دوره 10 ساله حبس در تبعيد، به طور ناگهاني از زندان مركزي يزد به زندان اوين انتقال يافت. بنابر اعلام شاهدان عيني، اين امر تحت تدابير شديد امنيتي انجام شد.
این روحانی ناراضی که حدود سه سال است در زندان به سر می برد، دچار مشکلات روحی و جسمی متعددی شده است، منابع مطلع عنوان میدارند علاوه بر پیگیریهای مستمر خانواده ایشان، آلودگی بالای آب آشامیدنی زندان یزد در کنار عارضه های قلبی و کلیوی ایشان و فقدان امکانات پزشکی مورد نیاز نیز می تواند از دلایل این انتقال باشد.
لازم به ذكر است از روز 15 ارديبهشت ماه سال جاری بعد از انتشار نامه سرگشاده اين زندانی عقیدتی به دبير كل سازمان ملل متحد مبني بر نامشروع دانستن حكومت فعلي ايران و درخواست كمك بين المللي جهت برگزاري رفراندوم آزاد، وی را به بند انفرادي زندان یزد منتقل و تحت انواع فشارهای روحی و روانی قرار دادند، نامبرده در اعتراض به این رویه حدود يك ماه را نيز در اعتصاب غذا به سر برد و چند نوبت نیز در درمانگاه زندان بستری شد.

۱ نظر:

م.س.تخت جمشید گفت...

با سلام و درودبر رهبر دینی و پیشوای دیکتاتور ستیز ، به نظر من مسولین و حکام ایرانی آنقدر پست و قسی القلب هستند که محال است به خاطر بیماری آلودگی آب و چیزهایی ازاین قبیل این روحانی بیچاره رااز یزد به اوین منتقل کنند! امیدوارم خداوند نقشه های آنها را نقش بر آب کند و مکرشان را به خودشان برگرداند