بهمن ۲۵، ۱۳۸۷


بازداشت دو تن از پیروان آیت الله بروجردی

 

 24 بهمن ماه 1387-  کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران امروز اعلام کرد که مقامات ایرانی باید فورا مریم قاسمی و زهرا عبدالله وند؛ دو تن از پیروان آیت الله بروجردی را که در تاریخ نهم بهمن ماه 1387 به دستور دادگاه ویزه روحانیت بازداشت شدند، آزاد کنند.

 خانواده این بازداشتی ها به کمپین بین ا لمللی حقوق بشر در ایران گفتند که خانم قاسمی 32 ساله و عبدالله وند 31 ساله که هر یک صاحب دو فرزند هستند، و خانم زهرا شریفی به همراه سایر پیروان آیت الله بروجردی در تاریخ 9 بهمن ماه 1387 به دادگاه روحانیت در تهران مراجعت کردند تا از وضعیت آیت الله بروجردی مطلع شده و به نگهداری ایشان در سلول انفرادی در زندان یزد اعتراض کنند. اما این سه نفر در دادگاه بازجویی شدند. سرانجام خانم قاسمی و عبدالله وند برای تحقیقات بیشتر به بند 209 زندان اوین منتقل شدند و خانم شریفی بعد از بازجویی  در ساعت 8 شب همان روز آزاد شد. خانواده خانمها قاسمی و عبدالله وند از زمان انتقال آنها به زندان اوین از آنها بی خبرند.

 آیت الله بروجردی قبلا رسما از خانم گیتی پورفاضل؛ وکیل مستقل دادگستری، خواسته بودند که وکالت ایشان را برعهده بگیرند. اما دادگاه ویژه روحانیت این تقاضا را رد کرد و در حال حاضر بروجردی فاقد وکیل مستقلی است که ایشان را نمایندگی کند.

 خانم پورفاضل در باره دستور بازداشت خانمها قاسمی و عبدالله وند توسط دادگاه ویزه روحانیت به کمپین بین المللی حقوق بشر گفت که "هر دستوری از سوی دادگاه ویژه روحانیت برای افراد عادی غیر قانونی است. این دستور یک اقدام فراقانونی است."

 آیت الله کاظمینی بروجردی در تاریخ 16 مهرماه 1385 در تهران بازداشت شد و توسط دادگاه ویژه کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران از مقامات قضایی در ایران خواست که به محاکمه روحانیون در دادگاههای ویژه روحانیت پایان داده و دستور دهند که پرونده های همه روحانیونی که توسط این دادگاهها محکوم شده اند، توسط دادگاههای عمومی طبق قوانین کشوری و معیارهای بین المللی دادگاههای عادلانه مورد بررسی قرار گیرند.

منبع : کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران  

۵ نظر:

جمعی از دانشجویان گفت...

با سلام
ما هم به نویه خودمان این حرکت از سوی رژیم را محکوم کرده و خواستار آزادی این دو بانو می باشیم.

مریدان ایشان در زنجان گفت...

سلام
ما نیزخواستار آزادی آیت الله بروجردی و این دو بانو می باشیم.

kambiz گفت...

چقدر نقص حقوق بشر در ایران آشکار شده که کودکان و زنان که از محرومترین اقشار در جامعه ی ایران هستند در اضطراب و تهدید بسر می برند

فریاد گفت...

در حالی که هرگونه دستوری از سوی دادگاه ویژه روحانیت برای افراد عادی غیر قانونی است، چگونه این دو بانو به دستور دادگاه ویژه روحانیت بازداشت شده اند؟

ضیاء گفت...

مملکت پر ز بلا شد خطرات آمد و بس
زن و مرد بی رمق و غصه چو باران شد و بس
حسرت عشق و علائق به جوان آمد و بس