آذر ۰۶، ۱۳۸۷

تجمع خانواده و هواداران آيت الله بروجردي در مقابل دفتر سازمان ملل متحد
***
مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران
در پي بي اعتنايي مسئولين مروبطه در دادگاه ويژه روحانيت نسبت به وضعيت جسمي نگران کننده آيت الله سيد حسين کاظميني بروجردي، روحاني معترض زنداني ، که با افزايش فشارها و تبعيد ايشان به زندان شهر يزد همراه شده است. خانواده و جمعي از بستگان ايشان با جمعيتي بالغ بر سيصد نفر در روز جاري مورخه 5 آذرماه 1387 از ساعت 10 صبح در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در شهر تهران دست به تجمع اعتراضي زدند.
عليرغم ماهيت مسالمت آميز بودن و آرام اين تجمع ، نيروهاي امنيتي ، لباس شخصي و انتظامي با هجوم به محل مذکور و محاصره خيابان هاي اطراف، اين تجمع را بر هم زدند و با تهديد اجتماع کنندگان و ايجاد رعب و وحشت، آنها را متفرق نمودند.
شايان ذکر است در پايان اين تجمع قطعنامه اي 3 ماده اي از سوي تجمع کنندگان صادر و قرائت گرديد که اجتماع کنندگان طي آن خواستار آزادي بي قيد و شرط آيت الله کاظميني بروجردي به عنوان يک زنداني عقيدتي، رسيدگي به وضعيت سلامت جسماني و تامين امنيت جاني ايشان شدند.
متن کامل قطعنامه تجمع روز جاري عيناً در ذيل مي آيد :
به نام آفريدگار مهربان
درود برصلح، عدالت و آزادي
مسئولين محترم دفتر سازمان ملل متحد در تهران
ما فرزندان، خانواده و بستگان آيت الله سيد حسين كاظميني بروجردي، بدون داشتن هيچ گونه گرايش سياسي به دليل شرايط بسيار وخيم جسماني پدرمان كه مورد تائيد آقاي دكتر حسام فيروزي پزشك بين المللي نيز مي باشد، در اين محل جمع شده ايم و در سكوت و آرامش كامل خواستار پيگيري اجراي موارد زير از مسئولين محترم سازمان ملل هستيم:
1) آزادي بدون قيد و شرط پدرمان آيت الله كاظميني بروجردي كه يك زنداني عقيدتي است.
2) داشتن امنيت جاني و اعتقادي براي پدرمان و خانواده اش.
3) رسيدگي به وضعيت سلامت جسماني و معالجه سريع ايشان در بيرون از زندان.
به پيوست نامه ايشان به سازمان ملل و ساير نامه ها و مدارک صوتي و تصويري از حمله به منزل ايشان در اکتبر 2006، خدمتتان ارسال مي گردد.
به اميد رسيدگي هرچه سريعتر به خواسته هاي ما
با تشكر
جهت دیدن تصاویر مربوطه لطفا اینجا کلیک کنید

هیچ نظری موجود نیست: